به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا» ، شانزدهمین آیین ملی کوچه گردان عاشق رمضان امسال در اغلب استان‌های کشور با هدف “ساختن یک ماه بدون گرسنگی ” برای بیش از ۷۰۰۰ خانواده آسیب دیده توسط جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) برگزار می‌شود.

ISNA

مرتضی کی منش، عضو هیئت مدیره و مسئول امور رسانه ای جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع)، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) درباره چرایی برگزاری این مراسم، عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر به نظر می رسد رفع مسئله فقر و گرسنگیِ اقشار محروم ، دغدغه اصلی اجتماع ما ، یعنی عموم مردم، مسئولین و فرهیختگان و دانشگاهیان ما نیست؛ به همین دلیل قصد داریم با برگزاری و اجرای طرح هایی چون “کوچه گردان عاشق” ضرورت ریشه کنی معضل گرسنگی را یادآوری کنیم و علاوه بر آن، در ماه مبارک رمضان تأسی به سیره عملی زندگی مولا علی(ع) در خدمت به فقرا و دردمندان را سرلوحه رفتار خود و اجتماعمان قرار دهیم.
وی ضمن اشاره به آنکه این طرح ابتدا در سال ۷۸ برای نخستین بار توسط هفت دانشجو و با توزیع ۵۰ کیسه مایحتاج انجام شد و در حال حاضر تعداد آن به ۷۰۰۰ کیسه افزایش یافته است، ادامه داد: این حرکت کوچک، امروز به اغلب نقاط کشورمان تسری یافته و ما امیدواریم به همین ترتیب، رفع فقر و گرسنگی ساکنان مناطق محروم نیز به هدف مشترک تمام هموطنانمان مبدل شود.
عسل نعمت الله زاده، مسئول برگزاری آیین کوچه گردان عاشق نیز در این باره به ایسنا، گفت: ستاد اجرایی طرح در تهران و در خانه ایرانی مولوی است که از ۱۱ تیرماه فعالیت های خود را در زمینه بسته بندی اقلام کیسه ها آغاز خواهد کرد.
وی ادامه داد: این طرح به طور مشخص در شب ۲۱ ماه مبارک رمضان در تهران و شب ۱۹ ماه مبارک نیز در کرج انجام می شود و در سایر شهرها نیز از پانزدهم ماه مبارک رمضان آغاز و تا عید فطر نیز ادامه خواهد یافت.
به گفته نعمت الله زاده، این طرح در استان های خراسان رضوی، البرز، قم، اصفهان، فارس، مازندران، بوشهر، هرمزگان، کرمانشاه و گلستان به عنوان استان هایی که دفاتر نمایندگی رسمی جمعیت امام علی در آن ها قرار دارد، برگزار می شود.
وی ادامه داد: همچنین جوانان، دانشجویان و هموطنانی از استان های ایلام، آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، قزوین، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، سمنان و کردستان نیز پس از این که هماهنگی های لازم را با دفتر مرکزی جمعیت امام علی(ع) انجام دادند، قرار شده این طرح را در استانهای خود اجرا کنند.
مسئول اجرایی کوچه گردان عاشق در ادامه در ارتباط با اقلام موجود در این کیسه های آذوقه گفت :هرکدام از این کیسه ها شامل برنج (۱۰کیلو) ،روغن مایع، عدس، لوبیا قرمز، نخود، رب، چای، ماکارونی، قند و شکر، مرغ، گوشت، پنیر، خرما، تن ماهی، مواد شوینده است و هزینه تهیه یک کیسه آذوقه نیز ۱۷۵ هزارتومان برآورد شده است.
وی در ادامه همچنین گفت: علاقمندان می توانند جهت واریز کمک‌های خود به صورت اینترنتی با مراجعه به بخش اهدای برکت در http://kuchegardan.sosapoverty.org/shop/ هر یک از اقلام کیسه های آذوقه کوچه گردان عاشق را به دلخواه و بر اساس میزان کمک مالی خود، انتخاب و اهدا نمایند.
وی در پایان عنوان کرد: افراد مایل به حضور در اجرای طرح نیز در سراسر کشور می توانند با در نظر گرفتن میزان وقت و علاقه ای که برای شرکت در این آیین دارند، جهت کمک حضوری در اجرای طرح، از طریق تکمیل فرم همکاری در سایت کوچه گردان عاشق ثبت نام کرده، پس از آن اسامی افراد داوطلب در سراسر کشور در اختیار نمایندگان جمعیت امام علی قرارگرفته و با توجه به میزان نیاز به حضورآنان در اجرای برنامه (شامل شناسایی، خرید و بسته بندی و توزیع کیسه های آذوقه)، از آنان یاری گرفته خواهد شد .
به گزارش ایسنا، علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با دفتر روابط عمومی مرکزی جمعیت امام علی به شماره ی ۸۸۹۳۰۸۱۶ و یا باستاد مرکزی کوچه گردان عاشق در تهران با شماره های تلفن ۵۵۶۰۳۴۳۶ و ۵۵۱۵۴۱۶۵ تماس حاصل کنند.

لینک خبر:  شانزدهمین آیین ” کوچه گردان عاشق ” برگزار می شود