? امنیت غذایی يك شاخص سلامتی خانوار و فرد است.

? ناامنی غذايی به معنای فراهم کردن محدود يا نامطمئن غذای مغذی كافی و سالم، يا توانايی محدود يا نامطمئن برای كسب غذاهای مطلوب از راه های اجتماعی قابل قبول می‌باشد.

? ناامنی غذايی يك پديده پيچيده و چند بعدي است و در سطح خانوار و فرد به طور مشابه تجربه نمی‌شود و در بين بزرگسالان و كودكان نيز متفاوت است.

⬅️ عوامل مرتبط با ناامنی غذایی:
? وضعيت اقتصادی
?قوميت
?سن و تحصيلات سرپرست خانوار
?از دست دادن شغل، نداشتن شغل ثابت و پس انداز
?از دست دادن كمك های غذايی

? منبع: شيوع ناامنی غذايی در خانوارهای شهر شيراز و ارتباط برخی عوامل اقتصادی – اجتماعی و جمعيتی با آن (طاهره رامش ، احمدرضا درستی مطلق، مرتضی عبداللهی)

〰〰〰〰
✅ طرح کوچه گردان عاشق: طرحی پیرامون بررسی ریشه‌ها و پیامدهای فقر در کشور و راهکارهای کاهش آن

1 نظر

  1. سلام مطالب اين صفحه رو مطالعه كردم برام جالب بود كه در خصوص امنيت غذايي فعاليت ميكنيد عنوان كوچه گردان عاشقي حس عرفاني و معنوي قشنگي به من داد و مشتاق شدم مطالب رو بخونم ما هم 15 ساله كه در نواحي محروم سيستان و بلوچستان براي كاهش فقر با آيتم هاي مختلف تلاش ميكنيم اسم تشكل ما موسسه كنشگران اجتماعي است و حوزه فعاليت (خانواده و آسيبهاي اجتماعيه) كودكان و كلاً مردم در بيشتر نواحي اين استان از سوءتغذيه شديد رنج ميبرند اما منابع غذايي طبيعي خوبي دارند به نظرم ميشه با توجه به فرهنگ غذايي منطقه و آموزش مديريت اين منابع به رفع اين مسئله تا حدودي كمك كرد .
    با سپاس فرزانه نظري زاهدان

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here