🔹 امنیت غذایی یک شاخص سلامتی خانوار و فرد است.

🔹 ناامنی غذایی به معنای فراهم کردن محدود یا نامطمئن غذای مغذی کافی و سالم، یا توانایی محدود یا نامطمئن برای کسب غذاهای مطلوب از راه های اجتماعی قابل قبول می‌باشد.

🔹 ناامنی غذایی یک پدیده پیچیده و چند بعدی است و در سطح خانوار و فرد به طور مشابه تجربه نمی‌شود و در بین بزرگسالان و کودکان نیز متفاوت است.

⬅️ عوامل مرتبط با ناامنی غذایی:
🔹 وضعیت اقتصادی
🔹قومیت
🔹سن و تحصیلات سرپرست خانوار
🔹از دست دادن شغل، نداشتن شغل ثابت و پس انداز
🔹از دست دادن کمک های غذایی

🌐 منبع: شیوع ناامنی غذایی در خانوارهای شهر شیراز و ارتباط برخی عوامل اقتصادی – اجتماعی و جمعیتی با آن (طاهره رامش ، احمدرضا درستی مطلق، مرتضی عبداللهی)

〰〰〰〰
✅ طرح کوچه گردان عاشق: طرحی پیرامون بررسی ریشه‌ها و پیامدهای فقر در کشور و راهکارهای کاهش آن

1 نظر

  1. سلام مطالب این صفحه رو مطالعه کردم برام جالب بود که در خصوص امنیت غذایی فعالیت میکنید عنوان کوچه گردان عاشقی حس عرفانی و معنوی قشنگی به من داد و مشتاق شدم مطالب رو بخونم ما هم ۱۵ ساله که در نواحی محروم سیستان و بلوچستان برای کاهش فقر با آیتم های مختلف تلاش میکنیم اسم تشکل ما موسسه کنشگران اجتماعی است و حوزه فعالیت (خانواده و آسیبهای اجتماعیه) کودکان و کلاً مردم در بیشتر نواحی این استان از سوءتغذیه شدید رنج میبرند اما منابع غذایی طبیعی خوبی دارند به نظرم میشه با توجه به فرهنگ غذایی منطقه و آموزش مدیریت این منابع به رفع این مسئله تا حدودی کمک کرد .
    با سپاس فرزانه نظری زاهدان

نظر دهید

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.