گزارش نخست درباره مونسه دختر کوچولوی افغان
==============
مونسه يه دختر ١٧ ساله مبتلا به سرطانه
ساكن منطقه لب خط شوش تهران
نيازمند پيوند مغز استخوان
اهداكننده برادرشه
ولي چون افغانه هزينه پيوندش ٤٥٠٠٠ دلاره
بيمارستان شريعتي
مهاجرت تنها یک اتفاق ساده نیست، مهاجرت گاهی نقطه ایست برای شروع تمام تلخی های زندگی، گاهی ادامه ایست بر تمام تلخی ها و سختی هایی که اجدادت تجربه کرده اند، گاهی هم تمام دردهای زندگی به درد غربت سوار می شوند و کمرت را خم می کنند. اما زمانی می رسد که آرزو می کنی کسی بیدارت کند و بگوید تمام اینها یک کابوس بوده که حالا تمام شده. وقتی که درد بیماری به تمام دردهای زندگی ات اضافه می شود و مجال نفس کشیدن در هوای دود آلود غربت را به تو نمی دهد.
مونسه 17 ساله است، چند سالی است که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند. بیماری این روزها در مقابل اراده و روحیه تحسین برانگیزش تسلیم شده و به گفته پزشکان تنها پیوند مغز استخوان می تواند او و خانواده اش را از رنجی چندین ساله رها کند. اما قصه زمانی تلخ می شود که قانون پا به قصه می گذارد و می گوید، هزینه درمان مهاجرین سه تا چهار برابر شهروندان است. اینجاست که دیگر آسمان پایین می آید و تو میمانی که با هزینه سرسام اور درمان دختری که سرشار از هوش و استعداد و توانایی است چه کنی. دختری که شاهنامه می خواند و سعدی را خوب می شناسد. دختری که هر بار تو را می بیند از کتاب تازه ای که خوانده حرف میزند و پی گیر کتاب دیگری است تا دنیایش را وسعت بخشد.
این روزها مونسه در نوبت پیوند است. نمونه خونی برادرش برای پوند مناسب تشخیص داده شده، اما خانواده توان تامین 45 هزار دلار را برای درمان دخترش را ندارد.
اما اگر کمی تلاش برای یاری دختر داستان ما به کار گرفته شود، اگر قوانین درمان مهاجرین در کشور اصلاح شود و امکان استفاده از بیمه های حمایتی توسط آنها ایجاد شود. اگر با میهمانانی که شاید بعضی مان دل خوشی از انها نداریم کمی مهربان تر باشیم، شاید بتوانیم دنیا را با حضور دختری که شعر می گوید و شعر می خواند و عاشق ادبیات است، زیبا تر نگه داریم.
الان تو موقعيت اورژانسه
—————————
كمك ها برای مونسه را لطفا به اين شماره كارت واریز کنیم
شماره كارت بانك تجارت
6273539991664498
به نام جمعيت دانشجويي امام علي (ع)
شماره پيگيري و ميزان مبلغ را به ايميل
khanedarman@gmail.com
ارسال كنیم.
Www.sosapoverty.org
Www.facebook.com/sosapoverty
Www.kuchegardan.org
—————————-
با ما تماس بگیرید: 88930816 و 66876842
جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی

1