شانزدهمین آیین کوچه گردان عاشق، در سال ۱۳۹۴، با توزیع ۷۳۵۵ کیسه مایحتاج در میان خانواده های نیازمند در سراسر کشور برگزار گردید.

به گزارش امور مالی جمعیت امام علی هزینه برگزاری شانزدهمین آیین کوچه گردان عاشق برای هدف اولیه توزیع بیش از ۷۰۰۰ کیسه آذوقه در میان خانواده های نیازمند در سراسر کشور در ماه مبارک رمضان، به طور کامل تأمین شد. معصومه ملکوتی مدیر مالی جمعیت امام علی گفت: “خوشبختانه توانستیم در سال ۱۳۹۴ با کمک مردم نیکوکار هزینه برگزاری این طرح برای رسیدن به هدف تعیین شده در ابتدای ماه رمضان را به طور کامل تأمین کنیم و هیچ کمبودی از این نظر وجود نداشته باشد.”

ملکوتی افزود در ابتدای ماه رمضان سال قبل هدف ما تأمین اعتبار برای توزیع ۷۳۵۵ کیسه آذوقه بود و در روزهای پایانی این ماه با کمک مردم به این هدف رسیدیم. هزینه این طرح از محل کمک های مردم نیکوکار تأمین شد و اجرای طرح نیز در سراسر کشور، در محلات حاشیه و بسیار محروم با موفقیت به انجام رسید.

به گفته مسئول اجرایی شانزدهمین آیین کوچه گردان عاشق شناسایی استان های مرزی کشور (سیستان و بلوچستان، خوزستان، کردستان و …) و مناطق حاشیه آن ها، به منظور تهیه کیسه مایحتاج و همچنین بررسی شرایط آن ها در سال ۱۳۹۴ مورد توجه قرار گرفت.

تعداد کیسه های توزیع شده در آیین کوچه گردان عاشق سال گذشته (۱۳۹۴) و هزینه های تأمین شده در این آیین:

گستردگی-کیسه-ها

در هر کیسه آذوقه که از شب ۱۹ رمضان سال قبل تا پایان این ماه توسط خود مردم و داوطلبان به در خانه خانواده های نیازمند برده شد، برنج ۱۰کیلو، روغن ۲عدد، عدس ۱کیلو، رب گوجه ۱عدد، چای نیم کیلو، ماکارونی ۳ عدد، قند و شکر هرکدام ۱کیلو، مرغ ۱عدد، گوشت ۱کیلو، پنیر ۳ عدد، خرما ۱ بسته، تن ماهی ۲ عدد، مایع ظرف شویی ۱ عدد، پودر لباسشویی ۱ بسته، شامپو، صابون و خمیردندان هر کدام ۱ عدد بوده است.

امسال نیز، در هفدهمین آیین کوچه گردان عاشق، برآورد می شود که بیش از ۱۰۰۰۰ خانواده آسیب دیده و نیازمند در سراسر کشور تحت پوشش این طرح قرار بگیرند. البته تعداد کیسه های آذوقه توزیعی، بستگی به میزان کمک های مردمی در تأمین هزینه آن ها دارد. اگر بیش از مبلغ مورد نیاز برای ۱۰۰۰۰ کیسه کمک جمع آوری شود، جمعیت امام علی (ع) تعداد خانواده های بیشتری را تحت پوشش طرح قرار خواهد داد.

” شما نیز می توانید برای همکاری در هفدهمین طرح کوچه گردان عاشق، با تکمیل فرم همکاری در اجرای طرح در وبسایت کوچه گردان عاشق، ما را در روند بسته بندی و توزیع کیسه های مایحتاج و اجرای هر چه بهتر این طرح یاری نمائید. ”
برای دسترسی به فرم همکاری در طرح کوچه گردان عاشق ( اینجا ) را کلیک کنید.

شماره تلفن روابط عمومی مرکزی جمعیت امام علی (ع): (۸۸۹۰۶۴۲۷) ۸۸۹۳۰۸۱۶ – ۰۲۱