تیم شناسایی مشهد – قلعه خیابان

خانواده‌ی ۷نفره‌ی نارویی در اتاقی از یک خانه با مساحتی در حدود ۲۰ متر زندگی می‌کنند؛ اتاق شامل رختخواب و یک تلویزیون کوچک و گازی کوچک و یخچالی در راهرو است و حمام و دستشویی‌ها با سایر همسایه‌ها مشترک است.
خانواده‌ی آن‌ها، شامل مادر، حدود ۴۰ساله و خاله‌ی نابینا، مادربزرگ، حدود ۷۰ساله و ۵ فرزند است که ۴تای آن‌ها دختر و یکیشان پسر است. پدر خانواده، ۱۰ سال پیش ض دیگری گرفته و خانواده‌اش را رها کرده‌است.
۴ دختر در سنین ۲۲، ۱۸، ۱۶ و ۹ هستند و پسر، ۱۴ساله است. دختر ۲۲ساله یک سال پیش دچار سکته‌ی مغزی شده و یک طرف صورتش فلج شده و هنوز هم درست حرف نمی‌زند و ادامه‌ی روند درمانش انجام نشده‌است؛ دختر ۱۶ساله، پادرد و معده درد دارد و پسر خانواده، صرع دارد و تشنج می‌کند. خود مادر، دیسک کمر دارد که فقط با مراجعه به مرکز بهداشت به این موضوع پی برده و آن‌ها تنها راه درمان را استراحت عنوان کرده‌اند.
همه‌ی اعضای خانه، ایرانی و بلوچ هستند و فاقد شناسنامه و بیمه. به همین دلیل دخترها و پسر، فقط تا پنجم ابتدایی در مسجد درس خوانده‌اند و دختر کوچک الان برای درس خواندن به مسجد می‌رود.
مادر گاهی در خانه‌ها کارگری می‌کند، گاهی کاشت نهال و علف‌کنی برای شهرداری؛ ولی به خاطر کمرش نمی‌تواند هر روز کار کند. بچه‌ها در خانه، فندوق و پسته و زعفران پاک می‌کنند و در ازای پاک کردن یک کیلو فندوق، ۳۳۰ تومان و به ازای پاک کردن یک کیلو پسته ۶۰۰ تومان دریافت می‌کنند.
هیچ‌کدام از بیماری‌ها به جز سکته‌ی مغزی، تحت درمان قرار نگرفته‌است.
آن‌ها برای همان اتاق، ماهی ۱۸۰هزار تومان اجاره می‌دهند.