گزارش شناسایی محله کلاک – کرج:

پدر خانواده ای ٨ نفره با ٦ فرزند که تصادف شديدي داشته و از ناحيه لگن و مفصل دچار آسيب شده است و قادر به راه رفتن نيست،به زودي نوبت عمل جراحي دارد.
در این بین مخارج خانواده از طريق ٢ پسر بزرگ خانواده كه ١٦ ساله و ١٨ ساله دارند تامين مي شود. يكي کارگر مغازه است و ديگري تراكت پخش مي كند.
سه دختر دیگر خانواده محصل هستند اما دختر بزرگ خانواده كه ١٦ سال دارد به خاطر مخارج، تحصيل را ترك كرده است.
منزل خانواده که متعلق به دامادشان است استیجاری است و خانواده ماهی ۲۰۰ هزارتومان اجاره پرداخت میکند.


گزارش شناسایی محله کلاک – کرج:

خانواده‌ای چهارنفره شامل مادر، پدر و دو فرزند هفده و شش ساله هستند.
پدر خانواده اعتياد فعال به شيشه و هرويين دارد و از ناراحتی ريه هم رنج می‌برد. سال گذشته حدود یک ماه در بيمارستان بستری بود. تمام مخارج خانه از طريق مادر خانواده و با كار كردن در منازل، تأمين می‌شود. مادر خانواده مبتلا به ديسك كمر می‌باشد كه شروعش با كتك‌های همسرش بود. ظاهراً همسر خانواده هر روز برای تامين مخارج مواد مادر را كتك می‌زند تا بتواند پول بگيرد. پدر سابقه كتك‌كاری و درگيری شديد لفظی با پسر را دارد. پسر تالاسمی دارد و در گذشته تحت درمان بود اما در حال حاضر خير. دندان نيش پسر به طرز بدی از لثه‌اش بيرون زده و باعث فشار بر روی فك شده است. اجاره خانه ماهيانه سیصد هزار تومن می‌باشد كه در حال حاضر عقب افتاده است.


گزارش شناسایی محله ملک آباد – کرج:

خانواده‌ای سه‌نفره شامل مادر، پسر نه ساله و دختر هفت ساله هستند. پدر خانواده چندین سال قبل بر اثر سکته قلبی فوت می‌کند. کمی بعد مادر با تشخیص سرطان سینه از افغانستان راهی پاکستان می‌شود تا با جراحی امیدی به ادامه زندگی برای فرزندان بی‌پناه خود بیابد. در پاکستان عمل می‌شود و شیمی درمانی را در ایران از طریق کمک خیرین و پزشک معالج خود ادامه می‌دهد. در این راه چون برای ورود به پاکستان نیاز به قیّم مرد داشت، با پسردایی خود به صورت صوری ازدواج می‌کند. در ایران پس از بهبودی مدتی با پسردایی خود به واقع زن و شوهر می‌شود تا اینکه سرطان از جایی دیگر عود می‌کند.
همسر که این وضع را می‌بیند، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد. زنی می‌ماند بی‌پناه با دو فرزند خردسال در کشوری غریب.
حال پناه بی‌پناهی‌های مادر، پسر نه ساله‌ای است که روزها و شب‌ها کار می‌کند؛ دست‌فروشی می‌کند؛ پشت چهارراه‌ها اسپند دود می‌کند و خرجی می‌آورد تا دردهای مادر کمتر شود.


گزارش شناسایی محله قوهه – کرج:

خانواده افغان هستند كه همسايه ها معرفي كردند، خانواده‌ای هشت‌نفره شامل مادر و هفت فرزند.
پدر خانواده دو سال است كه فوت كرده است. مادر بيمار است و توانايي كار كردن ندارد. دو فرزند دختر شانزده و چهارده ساله در گلخانه كار مي‌كنند و مخارج را تامين مي‌كنند. يك پسر پانزده ساله دارند كه در كارخانه سوسیس‌سازی كار می‌كند (بيرون از كرج) و اعتياد به ناس دارد. چند وقت يک بار می‌آيد و با كتك و دعوا پول مي‌گيرد. بقيه فرزندان زير پانزده سال هستند و هيچكدام مدرسه نمي‌روند. منزل استيجاري است. ده ميليون تومان رهن و ماهي چهل هزار تومن اجاره.