گزارش شناسایی محله کلاک – کرج:

پدر خانواده ای ٨ نفره با ۶ فرزند که تصادف شدیدی داشته و از ناحیه لگن و مفصل دچار آسیب شده است و قادر به راه رفتن نیست،به زودی نوبت عمل جراحی دارد.
در این بین مخارج خانواده از طریق ٢ پسر بزرگ خانواده که ١۶ ساله و ١٨ ساله دارند تامین می شود. یکی کارگر مغازه است و دیگری تراکت پخش می کند.
سه دختر دیگر خانواده محصل هستند اما دختر بزرگ خانواده که ١۶ سال دارد به خاطر مخارج، تحصیل را ترک کرده است.
منزل خانواده که متعلق به دامادشان است استیجاری است و خانواده ماهی ۲۰۰ هزارتومان اجاره پرداخت میکند.


گزارش شناسایی محله کلاک – کرج:

خانواده‌ای چهارنفره شامل مادر، پدر و دو فرزند هفده و شش ساله هستند.
پدر خانواده اعتیاد فعال به شیشه و هرویین دارد و از ناراحتی ریه هم رنج می‌برد. سال گذشته حدود یک ماه در بیمارستان بستری بود. تمام مخارج خانه از طریق مادر خانواده و با کار کردن در منازل، تأمین می‌شود. مادر خانواده مبتلا به دیسک کمر می‌باشد که شروعش با کتک‌های همسرش بود. ظاهراً همسر خانواده هر روز برای تامین مخارج مواد مادر را کتک می‌زند تا بتواند پول بگیرد. پدر سابقه کتک‌کاری و درگیری شدید لفظی با پسر را دارد. پسر تالاسمی دارد و در گذشته تحت درمان بود اما در حال حاضر خیر. دندان نیش پسر به طرز بدی از لثه‌اش بیرون زده و باعث فشار بر روی فک شده است. اجاره خانه ماهیانه سیصد هزار تومن می‌باشد که در حال حاضر عقب افتاده است.


گزارش شناسایی محله ملک آباد – کرج:

خانواده‌ای سه‌نفره شامل مادر، پسر نه ساله و دختر هفت ساله هستند. پدر خانواده چندین سال قبل بر اثر سکته قلبی فوت می‌کند. کمی بعد مادر با تشخیص سرطان سینه از افغانستان راهی پاکستان می‌شود تا با جراحی امیدی به ادامه زندگی برای فرزندان بی‌پناه خود بیابد. در پاکستان عمل می‌شود و شیمی درمانی را در ایران از طریق کمک خیرین و پزشک معالج خود ادامه می‌دهد. در این راه چون برای ورود به پاکستان نیاز به قیّم مرد داشت، با پسردایی خود به صورت صوری ازدواج می‌کند. در ایران پس از بهبودی مدتی با پسردایی خود به واقع زن و شوهر می‌شود تا اینکه سرطان از جایی دیگر عود می‌کند.
همسر که این وضع را می‌بیند، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهد. زنی می‌ماند بی‌پناه با دو فرزند خردسال در کشوری غریب.
حال پناه بی‌پناهی‌های مادر، پسر نه ساله‌ای است که روزها و شب‌ها کار می‌کند؛ دست‌فروشی می‌کند؛ پشت چهارراه‌ها اسپند دود می‌کند و خرجی می‌آورد تا دردهای مادر کمتر شود.


گزارش شناسایی محله قوهه – کرج:

خانواده افغان هستند که همسایه ها معرفی کردند، خانواده‌ای هشت‌نفره شامل مادر و هفت فرزند.
پدر خانواده دو سال است که فوت کرده است. مادر بیمار است و توانایی کار کردن ندارد. دو فرزند دختر شانزده و چهارده ساله در گلخانه کار می‌کنند و مخارج را تامین می‌کنند. یک پسر پانزده ساله دارند که در کارخانه سوسیس‌سازی کار می‌کند (بیرون از کرج) و اعتیاد به ناس دارد. چند وقت یک بار می‌آید و با کتک و دعوا پول می‌گیرد. بقیه فرزندان زیر پانزده سال هستند و هیچکدام مدرسه نمی‌روند. منزل استیجاری است. ده میلیون تومان رهن و ماهی چهل هزار تومن اجاره.