ابوالفضل

ابوالفضل ۱۷ سالش بود. به سختی توانسته بود پایه دوم دبستانش را به اتمام برساند و سال‌ها بود برای کمک به پدر چوپانی می‌کرد. همراه همیشگیش در چرا بردن گوسفندان، مسعود (مستعار) چوپان روستای نزدیکشان بود. گاهی که دیروقت برمی‌گشتند مسعود هم در خانه آنها شب را به صبح می‌رساند.
یک روز که مثل همیشه با هم گله‌هایشان را به چرا برده بودند و در حال آماده‌سازی چای بودند، سگ‌های گله به جان هم می‌افتند. ابوالفضل به دفاع از سگ گله خود ضربه‌ای با چوب به سگ گله مسعود می‌زند. سر همین مساله کوچک دعوا آغاز می‌شود و مسعود هم عصبانی شده و با ابوالفضل درگیر می‌شود. درگیری بالا می‌گیرد. متاسفانه چوب و چاقو و … که از ابزار کار هردویشان محسوب می‌شود را هم همراه داشتند، که در حین دعوا ابوالفضل از چاقوی همراهش استفاده می‌کند و متاسفانه ناخواسته با شش مسعود برخورد می‌کند. علیرغم اینکه خود ابوالفضل به سرعت با اورژانس تماس می‌گیرد، مسعود در نهایت فوت میکند.
ابوالفضل ۵ سال است که در زندان به سر می‌برد. در این مدت بیش از سه بار تاریخ اجرا حکم برایش تعیین شده که خانواده‌اش توانستند آن را به تعویق بیاندازند. در آخرین تاریخ اجرا، با مداخله و تلاش‌های جمعیت امام علی ضمن گرفتن مهلت تا تاریخ ۳۰ دی ۹۶، خانواده مقتول در قبال دریافت مبلغ وجه‌الرضایه راضی به بخشش و گذشت شدند.

۳۰۰ میلیون تومان وجه المصالحه مورد نیاز برای بخشش و آزادی ابوالفضل تامین شد!
از تک تک شما عزیزان که برای تامین این مبلغ تلاش کردید، سپاسگزاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.