بابک پ.

بابک.پ فرزند دوم خانواده‌ای خوزستانی که کمک حال پدر و مادرش در شرایط سخت زندگی بود. درس خواندن را دوست داشت و در دبیرستان فنی حرفه‌ای در رشته معماری تحصیل می‌کرد. آن زمان پدرش به عنوانِ کارگر کارخانه کاغذسازی، به سختی برای امرار معاش خانواده‌اش در تلاش بود.

تیرماه سال ۱۳۸۹، ماه و سالی بدشگون برای بابک و خانواده‌اش… بابک  ۱۷ ساله در یک حادثه مهیب و با خطایی بزرگ، هم خودش هم خانواده‌اش را پیر کرد.

تا آن روز شوم، بابک هیچ گونه سابقه درگیری و دعوا و سوءپیشینه‌ای نداشت.
دو نوجوان از سرِ شوخی و سربه‌سر هم گذاشتن، با هم تند صحبت می‌کنند و هنگامی که ناسزا بر زبانها می‌آید، نزاع کودکانه‌، به واقعه‌ای ترسناک و تأسفبار بدل می‌شود.
گویا ناگهان خشم و خشونتی فروخفته و پنهان، فوران می‌کند. خشم و خشونتی که گاه از هوای سالم، بیشتر و راحت‌تر در دسترس ذهنها و زبانهاست و باید در ریشه‌های آن تأمل کنیم.

این درگیری با حضور دوستان طرفین دعوا که همگی نوجوان بودند، شدت می‌گیرد و از کنترل خارج می‌شود. تعدادی نوجوان که در مدارس‌شان آموزش صحیحی هم در مورد شناخت احساسات خود و کنترل بر آن ندیده‌اند.

آتش خشونت هر دم افروخته‌تر می‌شود. بابک با اضطرابی بی‌اندازه، چاقویی که دوستش در میانه نزاع به دستش داده در مشت می‌فشارد، و به دنبال مجالی برای فرار است. ناگهان متوجه می‌شود یکی از افراد حاضر در دعوا زخمی شده. در یک لحظه شروع به دویدن می‌کند تا از معرکه دور شود. اما یکی از اقوامِ طرفین دعوا که چاقو خورده است، از راه می‌رسد و با او گلاویز می‌شود. این در هم آویختن، عاقبت خوبی ندارد. چاقوی دستِ بابک، در قفسه سینه جوان می‌نشیند و متاسفانه وی همان شب در بیمارستان از دنیا می‌رود و زندگی دو خانواده برای همیشه دستخوش تغییری دردناک می‌شود.

حالا پس از هشت سال، خانواده محترم اولیای دم اعلام نموده‌اند «تنها مشروط به دریافت وجه‌المصالحه»، از اجرای حکم قصاص چشم‌پوشی خواهند کرد و در حال حاضر ۲۰۰ میلیون تومان از مبلغ تعیین شده، باقی مانده است.

و اینک همتی دیگر از سوی مردمان نیک‌اندیشی لازم است که در پی ترویجِ روحِ مهربانی و گذشت و نیز بخشیدن فرصت زندگی دوباره به یکی از جوانان این مرز و بومند. جوانی که سخت از کرده خود پشیمان  است و تصمیم دارد زندگی سالمی در پیش گیرد و فردی موثر برای اجتماعش باشد.

۲۰۰میلیون وجه المصالحه بابک پ. تامین شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.