علی د.

علی د. فقط ۱۷ سال داشت، پدر و مادرش از هم جدا شده بودند. کابوس تمام سالهای کودکی و نوجوانی اش از شروع همین جدایی شکل گرفته بود و او را آزار میداد.

بهار ۱۳۹۳، روز قبل از حادثه، پدر علی به همراه خانواده خویش در خیابان با مقتول روبرو می شوند. آتش اختلافی که میان مقتول و خانواده علی وجود داشت، با رد و بدل شدن چند گوشه و کنایه و حرف تهدیدآمیز شعله‌ور می‌شود و نزاعی درمی‌گیرد.

 

روز بعد از این دعوا، پدر و خواهر علی مجددا در خیابان با مقتول روبرو می‌شوند. درگیری اوج می‌گیرد و خواهر در تماس با علی ماجرا را به او اطلاع می‌دهد. علیِ نوجوان و احساساتی، با سراسیمگی و آشفتگی و ترس کارد آشپزخانه را برداشته و با عجله خود را به محل درگیری می‌رساند. در طول مسیر، ذهن مغشوش و دل مضطرب علی به هزار سو می‌جهد و عصبیتی بر وجودش مستولی می‌شود و همین خشم، آینده‌ای تاریک برای او رقم می‌زند.

 

علی ملتهب از پریشانی درونی‌اش، به محل حادثه می‌رسد. پدرش را حین دعوا، در موضع ضعیف‌تر می‌یابد و اختیارش را بیشتر از دست می‌دهد.

 

مأموران آگاهی نیز در آنجا حضور دارند و جلوی علی را می‌گیرند و مشغول صحبت با او می‌شوند تا کمی فضا آرام شود؛ اما به لحظه‌ای، دوباره کار بالا می‌گیرد. این بار گویا آتش نزاع قرار است دو خانواده را ناگزیر به تیره‌ترین سوی سرنوشت هدایت کند…

 

و در کمتر از چند دقیقه، علی به معرکه پا می‌گذارد و فاجعه رخ می‌نماید و همه چیز در هم گره می‌خورد و مبهم می‌شود… آنقدر مبهم که علی امروز حتی نمی‌داند اصلاً چاقو به مقتول اصابت کرده است یا نه! فقط متوجه بر زمین افتادن او می‌شود و جوی خونی که زمین را شیار می‌زند و عاقبتِ او را به پشت میله‌ها و طناب دار تبعید می‌کند.

 

به گفته یکی از شاهدان عینی، نزاع دسته جمعی بوده و فرد دیگری هم چاقو به همراه داشته است.

 

طبق موارد گفته شده در پرونده، با وجود قصور مأموران انتظامی در کنترل درگیری، گسیختگی ناشی از زندگی پرتنش علی د. و هیجانات آنی که حاصل تحریک محیط و اطرافیان بوده، قتل صورت گرفته و علی به قصاص محکوم می‌شود.

 

اینک خانواده محترم اولیای دم حاضر به عفو و گذشت شده‌اند و مبلغی به عنوان وجه المصالحه لازم است  پرداخت شود. بخشی از مبلغ را خانواده علی در حد توان خود تأمین کرده است و مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان باقی مانده است.

 

 

۲۰۰ میلیون تومان وجه المصالحه مورد نیاز برای بخشش و آزادی علی د. تامین شد!
از تک تک شما عزیزان که برای تامین این مبلغ تلاش کردید، سپاسگزاریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.