میلاد ع. از کرمانشاه

میلاد نوجوانی آرام و درس‌خوان بود و میانه‌ای با شرارت و دعوا نداشت.

یک برادر و یک خواهر کوچک دارد و پدرش مسافرکش بوده.
روزی یکی از دوستانش زنگ می‌زند و می‌گوید با یک نفر حرفم شده با او قرار گذاشته‌ام برای دعوا. با من بیا، که اگر دعوا بالا گرفت، وسط باشی و نگذاری کار به جاهای باریک بکشد. میلاد ابتدا نمی‌پذیرد؛ اما در نهایت با خواهش و اصرار زیاد دوستش، قانع می‌شود که برای میانجی‌گری و تمام شدن قائله، با او همراه می‌شود و قرار نیست با کسی درگیر شود. غافل از اینکه دوستش به چند نفر دیگر هم زنگ زده و عده زیادی را آنجا جمع کرده است.

طرف دیگر دعوا، دو برادر،سر قرار می‌آیند و وقتی اوضاع را می‌بینند، آنها هم دوستانشان را خبر می‌کنند. دعوا شروع می‌شود؛ و دعواهای کودکانه در مناطق فراموش‌شده دیارمان، گاه چه ناگهان بوی خون می‌گیرد.

دوست میلاد که از قبل چند چاقو داخل نایلون مشکی گذاشته، چاقویی هم به دست میلاد می‌دهد! وسط درگیری، میلاد که حالا ناخواسته داخل دعوا شده، همراه با یکی از دوقلوها زمین می‌خورند و در تکاپویی آشفته، چاقوی دست میلاد، در بدن جوان فرو می‌نشیند و ماجرای همیشگی تکرار می‌شود‌؛ دعوایی کور، بر سر هیچ و پوچ، میان دو نوجوان که هیچ جا آموزشی برای کنترل خشم ندیده‌اند… و خونی که بر زمین می‌ریزد.

حالا پس از شش سال حبس، میلاد به اتهام قتل در آستانه چوبه‌دار ایستاده است.

خانواده اولیای دم پس از تلاش و وساطت فراوان حالا راضی شده اند که در ازای دریافت وجه‌المصالحه از اجرای حکم قصاص چشم بپوشند.

بخشی از مبلغ توسط خانواده میلاد فراهم شده و تا ۱۳ آذرماه فرصت معین شده برای تأمین باقی‌مانده پول.

جمعیت امام علی(ع) ضمن مذاکره و درخواست از خانواده مرحوم برای اعطای فرصت بیشتر، تأمین ۲۰۰ میلیون تومان از مبلغ باقی‌مانده را تعهد نموده است.

وجه المصالحه میلادع. از کرمانشاه تامین شد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.