میلاد ع.

میلاد ع.، فرزند اول خانواده که پدر و مادرش با اختلاف سنی بسیار ازدواج کردند و مادرش از خانواده‌ای فقیر و پدرش کارگر ساختمان بود.

میلاد در ۷ سالگی، پدر را در سانحه تصادف از دست می‌دهد، برادرش در آن زمان ۵ ساله و خواهرش چند ماهه بوده‌اند. به ناچار مادر، سرپرست خانه می‌شود و میلاد هم کمک خرج او.

صبح‌ها مدرسه، عصرها کُشتیِ حرفه‌ای و شب‌ها کارگری ساختمان.

 

او در مسابقات استانی مقام قهرمانی را به دست می‌آورد، آن هم در شرایطی که شب‌ها پس از مدرسه و تمرین کشتی در طول روز به کارگری ساختمان می‌رفت تا کمک خرجی برای خانواده باشد.

 

اما زندگی میلاد این گونه دشوارتر شد، که در اسفند سال ۱۳۹۳:

 

یک روز که میلاد از باشگاه به خانه برمی‌گردد، در حیاط سر و صدا و جنجالی برپاست. یکی از اقوام میلاد که در آن لحظه حالت عادی نداشته(تحت تأثیر مواد)، با چماق، مادر میلاد را کتک می‌زند. برادر کوچک، بی‌تاب سوی مادر می‌رود، اما او را نیز با چاقو تهدید کرده و می‌زند. چاقو همچنان در دست مقتول است و میلاد که کنترل خود را از دست داده، با او درگیر می‌شود. هنگام درگیری و گلاویز شدن، متاسفانه چاقو به گردن مقتول جراحت وارد می‌کند.

 

پس از اصابت چاقو، مقتول به کوچه می‌رود و مقابل خانه پدری‌اش که درست روبروی خانه‌ی میلاد بوده از حال می‌رود؛ و متأسفانه پس از چند روز در کما بودن، جان خود را از دست می‌دهد.

 

مددکاران جمعیت امام علی (ع) از مهر ۱۳۹۴ وارد روند پرونده شدند و هم‌اکنون سه سال از پیگیری‌ها می‌گذرد؛ پس از رفت و آمدهای متعدد، در نهایت خانواده مرحوم حاضر به رضایت و گرفتن وجه‌المصالحه ۱۵۰ میلیون تومانی، از خانواده میلاد شده‌اند.

 

خانواده میلاد از نظر مالی بسیار در تنگنا هستند و توانایی پرداخت وجه‌المصالحه برای کسب بخشش میلاد را ندارند و اینک تأمین این وجه‌المصالحه، تنها با همت شما مهربانان ممکن است.

 

هر یک از ما می‌توانیم به اندازه‌ی توان و وسع خود در رخ دادن این بخشش سهمی داشته باشیم و گامی موثر در احیای یک زندگی، و برقراری صلح و آرامش میان دو خانواده برداریم.

۱۵۰ میلیون تومان وجه المصالحه مورد نیاز برای بخشش و آزادی میلاد ع. تامین شد!
از تک تک شما عزیزان که برای تامین این مبلغ تلاش کردید، سپاسگزاریم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.