طرح “صدای پای آب”

پروژه تامین آب شرب روستای عیسی آباد، بخش لاشار، شهرستان نیکشهر

donation.sosapoverty.org/projects/tamin-aab-isaabad

اطلاعات روستای عیسی آباد

روستای عیسی آباد واقع در در ۷ کیلومتری شهر اِسپَکِّه، مرکز بخش لاشار قرار دارد. این روستا دارای صد و هفتاد خانوار و هفتصد نفر جمعیت می‌باشد. روستای عیسی آباد دارای  یک مدرسه‌ی سه کلاسه در مقطع ابتدایی بوده  که ۱۳۲ نفر دانش‌آموزان در دو شیفت در این مدرسه در حال تحصیل می‌باشند . این روستا بیش از ده سال است که خانه‌ی بهداشت فعال می‌باشد. 

طرح "صدای پای آب"

 

وضعیت کنونی تامین آب شرب روستای عیسی آباد

مردم روستا حدود چهار سال است که از آب لوله‌کشی بهداشتی محروم هستند. با خشک شدن چاه اصلی روستا که آبرسانی به خانه‌ها از طریق آن انجام می‌شده عملا تامین آب شرب در روستا متوقف شده است. در حال حاضر  مردم آب آشامیدنی خویش را از آب نخلستان تهیه می‌کنند و زنان و کودکان بخش قابل توجهی از زمان خویش را صرف حمل آب از نخلستان تا خانه می‌کنند.طرح "صدای پای آب" پروژه تامین آب شرب روستای عیسی آباد، بخش لاشار، شهرستان نیکشهر

 برنامه پیشنهادی جهت تامین آب شرب روستای عیسی آباد

در حال حاضر حفر چاه عمیق در روستا به پایان رسیده و مشکلی به جهت تامین آب روستا از این چاه وجود ندارد . مخزن آب روستا نیز ساخته شده و تجهیزات مربوطه نیز تهیه شده است . مشکل اصلی تامین آب روستا تامین برق موتورخانه مخزن آب می باشد . با توجه به فاصله بین محل مخزن و محل روستا نیاز است تا برق رسانی به این مخزن انجام بشود که متاسفانه علی رغم پیگیری‌های متعدد هنوز انجام نشده است. در صورت تامین برق این موتورخانه عملا مسئله تامین آب شرب روستا نیز حل خواهد شد.

هزینه تخمینی انجام شده در  سال جاری حدود۱۵۰ میلیون تومان بوده که با توجه به افزایش قیمت ها  افزایش یافته است.

در فاز بعدی این روستا نیاز به بازسازی شبکه لوله کشی داخلی خود داشته که با توجه به عدم استفاده از آن در چند سال گذشته بخشی از آن دچار مشکل شده است.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.