آینده‌ی بهتر در گرو داشتن معلمان کارآمد

به مناسبت روز جهانی معلم

۵ اکتبر از سوی یونسکو روز جهانی معلم نام‌گذاری شده است تا بزرگ‌داشت و تقدیر برای معلمان در سراسر جهان باشد و البته رسیدگی به مشکلات آنان.

معلمان یکی از حیاتی‌ترین مسئولیت‌های جامعه را به دوش می‌کشند و آن تعلیم و تربیت نسل آینده‌ی جامعه است. به همین علت به‌جاست که رسیدگی به وضعیت زندگی آنان در اولویت سیاست‌گذاری‌های کلان باشد. کشورهایی که قصد سرمایه‌گذاری برای آینده‌ی بهتر را دارند در بودجه‌ریزی برای آموزش و پرورش و معیشت و مشکلات معلمان، سهم به‌سزایی را درنظر می‌گیرند.

شعار امسال یونسکو برای روز جهانی معلم، «معلمان جوان، آینده‌ی این حرفه‌اند.» از اهمیت سرمایه‌گذاری در این حرفه برای نسل‌های آینده می‌گوید.

در این روز جا دارد از معلم فداکار، حمیدرضا کنگوزهی، یاد کنیم که در یکی از محروم‌ترین نقاط مرزی در استان سیستان و بلوچستان، برای حفظ جان دانش‌آموزان در ریزش دیوار مدرسه، جان خود را فدا کرد؛ که البته اگر بودجه و امکانات مناسب برای مدرسه دیده شده بود این معلم فداکار می‌توانست هم‌چنان به تربیت کودکان بپردازد.

هم‌چنین این روز را به همه‌ی معلمان داوطلب خانه‌های ایرانی جمعیت امام علی، که عاشقانه در کنار کودکان این سرزمین ایستاده‌اند، تبریک می‌گوییم.

عکس از معلم و شاگرد در خانه ایرانی فرحزاد جمعیت امام علی:
آینده‌ی بهتر در گرو داشتن معلمان کارآمد

 

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.