به مناسبت فرارسیدن سال ۲۰۲۴

سال‌های متمادی در تقویم‌های گوناگون می‌آیند و می‌روند و گذر سالها تنها کارنامه زیست بشر را بر روی کره زمین مخدوش‌تر‌ و تیره‌تر‌ می‌نماید.

حدود هشت میلیارد نفر بر روی این زمین‌ زیست می‌کنند اما هنوز نتوانسته‌اند با کمک پیشرفت دانش و علم روش‌هایی پیدا کنند که انسان‌ها بتوانند در کنار هم با صلح و شادی زیست کنند.

مادر زمین برای همه این انسان‌ها جا دارد، غذا دارد، آب پاک و هوای پاک دارد اما اکنون حدود یک چهارم از این افراد به غذای کافی دسترسی ندارند و مشکل دسترسی به آب سالم در بسیاری از نقاط جهان نگران کننده است و گرمایش زمین چالش بزرگ بشر امروز برای ادامه حیات روی زمین است. اما صحبت تنها از هوا و آب و نان نیست، صحبت از جان است. جان‌های کوچکی که بر روی این کره خاکی امنیت و امان زیستن ندارند. کودکان بیگناهی که در آتش جنگ‌های بی‌پایه و بی‌دلیل می‌سوزند و خاکستری از شرم و ناامیدی برای نوع بشر بر جای می‌گذارند.

اگر دین‌ها آمده‌اند تا بگویند انسان‌ها کنار هم با صلح و آرامش زیست کنید؛ امروز پیروان دین‌ها به نام این پیام، با هم می‌جنگند و اگر مکاتب انسانی آمده‌اند تا از انسان دفاع کنند، امروز این مکاتب بستر تضاد و خشونت شده‌اند.

ما در آستانه زمانی که ۲۰۲۳ سال از میلاد عیسی مسیح می‌گذرد و جهان وارد ۲۰۲۴ امین  سال تجربه زیست پس از اوست، اعلام می‌داریم که بر پیام عیسی و همه انسان‌های قبل و پس از او که «انسان» را گرامی داشته‌اند، پایبندیم و حقوق انسان، کودک انسان و محیط زیست را مهم‌ترین موضوعاتی می‌دانیم که باید برای آن‌ بکوشیم و از عملکرد بسیاری از دولت‌ها در  زمینه تحقق صلح، حقوق بشر و محیط زیست ناامید هستیم و دست یاری و همکاری به سوی همه مردم جهان از هر مذهب، رنگ و نژاد دراز می‌کنیم که نگران و دغدغه‌مند نوع انسان و مادر زمین هستند.

ما امروز در آستانه تحویل سال جدید تقویم میلادی و هر زمان دیگر  در کنار مردم مظلوم ایران می‌ایستیم، در کنار کودکان کار، زنان فراموش شده و خانواده‌هایی که عزیزانشان را در راه آزادی از دست داده و یا تا بند اسارت بدرقه کرده‌اند و تلاش می‌کنیم همچون همیشه صدای به حاشیه رانده‌شدگان بی‌صدا باشیم. امروز جهان ما از دولت‌ها ناامید است و چشم امید همه ما به ملتهایی است که فرای معاملات کثیف در دنیای سیاست به دنبال عدالت اجتماعی، آرامش انسان‌ها و لبخند فرزندان این کره خاکی هستند.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *