بامداد صلح

طرح «با مداد صلح بنویس» سعی دارد تا اهمیت آموزش و اندیشیدن را در محروم‌ترین نقاط و اقشار جامعه ترویج کند و با ایجاد رابطه دو طرفه بین داوطلبان و کودکان محروم احساس فاصله و تبعیض در این کودکان را کمتر سازد.

«با مداد صلح بنویس» برای پدید آوردنِ تلاشی فراگیر برای کاهش محرومیت از تحصیل در مناطق محروم استان خوزستان برگزار می‌گردد. جامعه هدف این طرح محرومیت‌های آموزشی کودکان می‌باشد. در این طرح پس از انجام شناسایی و تخمین نیازهای آموزشی در چند منطقه محروم با هماهنگی مدارس، در مرحله بعد نیازها و امکانات آموزشی مدارس توسط دانشجویان و داوطلبان، تهیه و به این عزیزان تحویل داده می‌شود. نیازهای تحصیلی شامل نوشت افزار، کمبود فضای آموزشی و تجهیزات ضروری مدارس مانند تخته و بخاری است.

چشم انداز طرح:
ایجاد یک ساختار مردمی داوطلب محور برای تشکیل یک پل ارتباطی بین مناطق محروم و خیرین تا نیازهای اولیه آموزشی کودکان تامین شود. به این صورت می‌توان به یک مشارکت عمومی در امر محرومیت زدایی تحصیلی دست یافت. در این سیستم است که مردم نیکوکار و خیر می‌توانند به طور مستقیم کمک‌های خود را به این مناطق برسانند و از نتایج اعمال نوع‌ دوستانه خود مستمرا اطلاع کسب کنند.

اهداف طرح:
➢ شناسایی محرومیت‌های تحصیلی و آموزشی در سطح استان
➢ تأمین نیازهای اولیه آموزشی کودکان نیازمند
➢ معرفی مناطق و کودکان محروم از تحصیل و امکانات آموزشی به خیرین و ایجاد یک پل ارتباطی بین خیرین و کودکان محروم
➢ گسترش فرهنگ نوع دوستی برای فراگیر شدن کردارهای دگرخواهانه و امور خیریه در سطح جامعه
➢ ایجاد امید در کودکان محروم از تحصیل
➢ کاهش ترک تحصیل و بی سوادی کودکان
➢ شناسایی، کمک و یاری افراد بومی برای آموزش به کودکان محروم از تحصیل و ادامه فعالیت مددکاری با آنان در آینده
➢ گسترش فرهنگ صلح و اندیشه و آموزش
➢ مطالبه گری از وزارت آموزش و پرورش به منظور توجه به عوامل و پیامدهای محرومیت تحصیل و اهتمام لازم برای کاهش محرومیت تحصیلی در مناطق محروم

 

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *