خبر خوش

با همیاری شما عزیزان اتفاق افتاد: نجات علی د. از قصاص

لحظات سختی است. لحظاتی که فرزند آدمی، تصمیم می گیرد آتش انتقام را در جان خود خاموش کند…

 

از سال 1395 پرونده علی د. توسط جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) با درخواست خانواده علی د. و بررسی های دقیق پرونده توسط جمعیت امام علی مورد رسیدگی قرار گرفت. تلاش های مددکاران جمعیت و جمعی از مردم خوب شهرستان محل زندگی علی د. سرانجام به بار نشست و پرونده علی د. به صلح و سازش رسید و در روز یکشنبه، تاریخ 22 مهر 1397 امضای اولیای دم پای پرونده علی د. نشست.

در این پرونده خانواده محترم اولیای دم درخواست وجه المصالحه کرده بودند که بخشی از آن را خانواده علی تأمین کردند. تا پیش از آغاز طرح طفلان مسلم جمعیت امام علی، مبلغ 200 میلیون تومان باقی مانده بود. این مبلغ نیز با کمک­های بی دریغ شما مردم عزیز از گوشه گوشه دنیا در سیزدهمین آیین طفلان مسلم تأمین گردید. همچنین آقای محسن چاووشی خواننده محبوب کشورمان که سال قبل نیز در جمع آوری هزینه های مورد نیاز پرونده های طفلان کمک کرده بودند، امسال نیز از هوادارانش خواست که برای نجات جان علی د. کمک های خود را به حساب جمعیت امام علی واریز نمایند که تأثیر بسزایی در تأمین هر چه سریع­تر وجه­المصالحه داشت.

علی د. نیز از کمک های همه تشکر کرده و پیام های زیر را برای آقای محسن چاووشی و مردم عزیزمان از داخل زندان نوشت:

در پرونده علی د. رفتار خوب و صبورانه خانواده محترم مرحوم حمید(مقتول) در مواجهه با خانواده علی د. بسیار جالب توجه بود و در نتیجه آن، بخششی بسیار زیبا رقم خورد.
برادر مرحوم پس از طی شدن روند رضایت و ثبت آن، گفت: «از همان اول با رخ دادن این اتفاق برای برادرم پیگیر قصاص بودیم ولی پس از گذشت مدتی و همچنین صحبت انسان¬های خیرخواه با ما، خودمان نیز متوجه شدیم که قصاص کردن هم برای ما خیلی راحت نیست. تصمیم ما بر این شد که خون را با خون نشوییم و ما همه چیز را به خدا واگذار می کنیم » .
ایشان همچنین در ادامه صحبت هایش گفت: «ما قبلاً در کتاب ها می خواندیم که لذتی که در عفو و بخشش است در انتقام نیست، ولی اکنون آن را تجربه کردیم و این رضایت را به همت جمعیت امام علی که همراه ما بود و کمک-های گروهی از مردم خیر به ثمر رساندیم. کم نیستند پرونده های قتلی که با قصد و غرض و نیت قبلی رخ نداده اند. اما زمانی که بخواهی یک نفر را آگاهانه قصاص کنی، خیلی سخت است. قبلاً هم می گفتم که می شود قصاص کرد ولی زمانی که جانِ یک انسان، هر چند قاتل برادرت، به تصمیم تو وابسته است، خیلی شرایط و انتخاب¬ها سخت و دشوار می شود.»
در پایان نیز گفت: «ما برای رضای خدا این کار را انجام دادیم و از همه کسانی که کمک کردند که ما این تصمیم را بگیریم تشکر می کنیم. اکنون نیز که رضایت داده ایم حس بسیار خوبی دارم و در حال تجربه آن حسی هستم که می گویند: لذتی که در عفو و بخشش است در انتقام نیست؛ خیلی خوشحال هستم و این کار را انجام دادیم که فرهنگ سازی بخشش در راستای این وقایع اتفاق بیفتد.»

اطلاعات بیشتر در رابطه با طرح طفلان مسلم را در سایت بخوانید.

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *