در ارتباط با تهمت های اخیر به جمعیت امام علی (ع)

 

جنگل گواه باش اگر خانه سرد بود

یک شاخه از درخت تو هیزم نکرده ایم

 

این روزها که اعضای جمعیت مشغول امدادرسانی در کنار هم وطنان آسیب دیده از سیل هستند، شاهد حملات ناجوانمردانه و سازماندهی شده کاربرانی به این جمعیت هستیم که اغلب نقاب بر چهره دارند، از فاش کردن نامشان می هراسند، از تمرکز اعضا به امدادرسانی سوء استفاده نموده و فضای مجازی را بر علیه این جمعیت مسموم نموده‌اند و اتهامات واهی و سراسر دروغ را چون گل و لای و لجن به فضای مجازی گسیل کردند.

جمعیت امام علی علیه السلام بارها و بارها این تهمت‌ها را پاسخ گفته است و نکته اینجاست که قطعا سازندگان این دروغ ها خود بر کذب بودن آنها واقفند، اینک نیز جز پیگیری قضایی راهی برای مقابله با این جریان نمی‌دانیم. لیکن هدف از این نوشتار شفاف‌سازی ابهامات ایجاد شده برای افراد و گروه هایی است که از نزدیک با این جمعیت آشنا نبوده و ممکن است در ذهنشان این مطالب ایجاد ابهام نماید.جمعیت امام علی در سال ۱۳۷۹ توسط سه دانشجوی دانشگاه شریف تاسیس گردیده است و از همان ابتدا اندیشه و رفتار خویش را به مانند مولا علی علیه السلام حضور مسئولانه، عاشقانه و صبورانه نزد محروم ترین و دردمند ترین اقشار جامعه قرار داده است تا با اشاره دانشجویان به آسیب‌های اجتماعی کمک به کاهش این آسیب‌ها  نماید.

اتهاماتی تکراری و نخ نماچون ترویج بهائیت هم جنس گرایی و وابستگی به جریان های خارج از کشور که صرفا جهت انحراف افکار عمومی از اصل فعالیت و عملکردو  ماهیت جمعیت زده می شود و گویا هزینه ای است که یک سازمان مردم نهاد برای حفظ استقلال باید بپردازد. اتهاماتی که هیچ دلیل و برهانی در اثبات ندارند و نشان دهنده آن است که این جریانات که توامان به تهمت زدن و توهین های بی پایان مشغول اند، همیشه غافل و ناآگاه از حال مردمان آسیب دیده از فقر و اعتیاد و فحشا و… بوده اند و خواهند بود و  چه بسا هیزم جهنم حاشیه های فقرزده و افیون زده این سرزمین گشته اند.

قطعا یکی از اصول جمعیت امام علی شفافیت عملکردی و مالی، گزارش دهی دقیق بوده و جمعیت هر سال توسط حسابرسان رسمی مورد حسابرسی قرار گرفته و گزارشهای مالی را به نهادهای نظارتی ارائه می‌دهد؛ لذا هرگونه ادعا مبنی بر اخذ پول از افراد و سازمان های مورد اشاره جریان‌های فحاش و تهمت زن به راحتی قابل راستی آزمایی است و اثبات کذب بودن آن چندان دشوار نمی باشد.همچنین این نهاد مردمی و دانشجویی ماموریت خویش را از ابتدا بر مسیر فعالیت اجتماعی بنا نهاده و به همین خاطر طی این بیست سال هیچ گرایشی به جریانات سیاسی که بعضا امروز اثری از آنان نیست، نداشته و به دنبال نمایش ساختن از آلام مردمان پاکدشت و خاک سفید و دروازه غار و… برای پیاده یا سوار شدن بر امواج سیاسی نبوده است.

لازم به ذکر است فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان سیاه نمایی در مناطق آسیب دیده از سیل منتشر شده است فارغ از قضاوت در مورد محتوای آن هیچ ربطی به این جمعیت ندارد و کلیه اعضای جمعیت اعزام گشته در سه روز اول بحران به منطقه معمولان جهت امداد رسانی – ذکور بوده که این امر از نیروهای هوایی همکار در این امدادرسانی قابل استعلام است و کلیه فیلم های جمعیت از کانال های رسمی این موسسه منتشر می گردد.

قطعاً مردم و به خصوص مردم مناطق آسیب دیده از سیل بهترین قاضیان در عملکرد نهادهای مختلف در درازمدت خواهند بود، زمان به خوبی این امر را آشکار خواهد کرد. جمعیت امام علی علیه السلام نه به دلیل رقابت با سایر حاضران و تلاشگران این عرصه بلکه با هدف تشریک مساعی در بهبود وضعیت هم وطنان حاضر گردیده و بر حسب وظیفه انسانی و به ویژه در پاسخ به حسن اعتماد بالای مردم نیک اندیش کشور بوده است.

هدف این جریان هر چه باشد قطعا نتیجه آن شرایط بحرانی موجود در کشور به نفع مردم مناطق آسیب دیده نبوده و  این نهاد مردمی حاضر در بزنگاه سیل و زلزله و خط اول معضلات از این چنین سخنان سخیف و پوچ، بیمی ندارد  و بیش از این در این مجال جای گفتار نیست که دو صد گفته چون نیم کردار نیست.


۴ پاسخ
 1. تهرانی
  تهرانی says:

  سلام. خدا قوت. به خاطر امکانی که برای کمک به هم نوع برامون ایجاد کردید مدیونتونیم.

  پاسخ
 2. رضا
  رضا says:

  درود به شما. به این حواشی توجه ای نکنید و با قدرت به کارتون ادامه بدید.این گونه ارجیف همیشه نتیجه عکس داشته و دارد و بیشتر باعث حقانیت جمعیت امام علی و سایر تشکل های مردمی که دل در گروی مردم دارند و بدون چشمداشتی این گونه به یاری اسیب دیدگان میرسند.پس خوشحال باشید که راه درستی را پیش گرفته اید. خسته نباشید با ارزوی توفیق برای شما عزیران.برقرار باشید

  پاسخ
 3. دیانا
  دیانا says:

  من فعالیتهای جمعیت را دوست دارم واونا را فارغ از کلیه این بحثهای حاشیه ای میدانم به جمعیت اعتماد دارم وبنظرم نیازی به پیگیری قضایی نیست مردم خودشون سره را از ناسره تشخیص میدن و حتی پاسخگویی ساده به این حواشی اولا شان جمعیت را پایین میاره مضافا انکه باعث تعمیق بداخلاقی ها میشه دست مولا علی همجنان پشت وپناهتان

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  Want to join the discussion?
  Feel free to contribute!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *