سومین نامه جمعیت امام علی(ع) به ریاست قوه قضائیه جناب آیت الله رییسی درباره وضعیت وخیم جسمانی شارمین میمندی نژاد موسس این سازمان مردم نهاد

ریاست محترم قوه قضائیه
جناب آیت الله ابراهیم رییسی

باسلام و احترام

قطعا طی 100 روز گذشته حداقل یکبار صدای دادخواهی خانواده شارمین میمندی نژاد، اعضای جمعیت امام علی(ع)، هزاران کودک آسیب دیده و زن سرپرست خانوار -که این جمعیت پناهشان شده و شارمین میمندی نژاد، پدرشان- و اقشار مختلف مردم به گوش جنابعالی رسیده است.

این که تا کنون سکوت فرموده و به این امر ورود نفرموده‌اید، سوال برانگیز، اما، محترم است،لیکن سومین نامه به جنابعالی در حالی نوشته می‌شود که در آن دیگر صحبت از حق و حق خواهی نیست؛ بلکه صحبت از جان انسانی است که با پای خود به زندان رفت، چند روز پیش واکر درخواست کرد و دیگر از وی خبری در دست نیست.

جناب رئیسی این‌که فردی بی گناه که پندار و گفتار نیکوکارانه‌اش، منشأ کردار نیکو در جوانان و علاقمندان بسیاری گردیده و آثار اجتماعی آن واضح و قابل مشاهده است یک بحث است، این‌که هر انسانی با هر اتهامی حق برخورداری از یک سری حقوق را دارد بحث دیگری که در این مجال هدف پرداختن به آن است. مسئولیت پاسداشت سلامتی همه زندانیان بر عهده قوه قضائیه است. مهمترین حق زندانی داشتن دسترسی به وکیل منتخب است. زندانی حق ملاقات دارد، حق تماس دارد، خانواده زندانی حق اطلاع از وضعیت وی را دارند. زندانی را نمی توان بدون دلایل محکم بیش از دو ماه در بازداشت موقت نگه داشت. زندانی را نباید در شرایط سخت و تهدید آمیز روحی و جسمی قرار داد تا اقرار به کار نکرده کند. تمام این اصول در آیین دادرسی کیفری ما به خوبی قید شده است اما آنکه می خواهد به بی قانونی های دیگران رسیدگی کند، قانون را در شأن خود نمی بیند و تک تک این اصول را زیر پا می گذارد و دادرسی عادلانه در چنین شرایطی به رویایی تبدیل می شود.

جناب رئیسی خواسته ما از شما این است که نه به خاطر حل و فصل این پرونده در فضایی با حسن نیت و در شأن جمعیت خوش نام امام علی (ع) و خدمتگزار این راه، بلکه به خاطر انسانیت و مراقبت از جان انسان‌ها به این پرونده ورود فرموده و اجازه ندهید که این نقض حقوق انسانی بیش از این ادامه پیدا کند. ادامه این بازداشت موقت و محرومیت یک نفر با بیماری های متعدد دردناک که طی بازداشت شدت یافته است، نه تنها با اصول قانونی، بلکه با انسانیت و عدالت در تناقض است و کماکان چشم امید تشنگان عدالت به شماست.

با احترام
جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.