همکاری مشترک بین جمعیت امام علی و موسسه‌ مهر گیتی

امضای تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۴ مدرسه در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان از محل کمک‌های واریزی برای سیل سال گذشته در این استان:

  • هنرستان ۶ کلاسه در فنوج
  • دبیرستان ۶ کلاسه در روستای بگان قصرقند
  •  دبستان ۲ کلاسه در مرادآباد ایرندگان
  •  دبستان ۳ کلاسه در روستای تهلاب میرجاوه

این قرارداد یک همکاری سه‌جانبه بین جمعیت امام علی،  موسسه‌ مهر گیتی و «مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان سیستان و بلوچستان» است.

امضای تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۴ مدرسه در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان امضای تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۴ مدرسه در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان

پس از وقوع سیل و امدادرسانی جمعیت امام علی در فاز اول، به دنبال تصمیم برای ارائه‌ی خدمات پایدار در این مناطق و نیازسنجی‌های صورت‌گرفته، جمعیت این نتیحه رسید که وارد ساخت فضای آموزشی شود؛ زیرا آمار کودکان بازمانده از تحصیل (به‌خصوص دختران) بسیار بالا بوده، دست‌رسی به فضای آموزشی بسیار پایین است و فاصله این مناطق تا نزدیک‌ترین مدرسه بسیار زیاد می‌باشد.

پس از واریز کمک‌ها برای سیل سیستان و بلوچستان، جمعیت امام علی در این مدت پی‌گیر مقدمات برای عقد قرارداد در این زمینه بود که سرانجام در روزهای گذشته این امر میسر و نهایی شد. مبلغ تعهد جمعیت امام علی در این قرارداد ۲۶/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال می‌باشد.

 


امضای تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۲ مدرسه در مناطق محروم جنوب کرمان از محل کمک‌های مردمی برای سیل سال گذشته در این استان:

  • قلعه‌گنج در جنوب کرمان، مدرسه‌ی ۶ کلاسه‌ی ابتدایی
  •  منوجان در جنوب کرمان، دبیرستان ۶ کلاسه‌ی دخترانه

 این قرارداد یک همکاری مشترک بین جمعیت امام علی و  موسسه‌ مهر گیتی است.

پس از وقوع سیل در استان کرمان و حضور اعضای جمعیت امام علی در جنوب این استان جهت امدادرسانی، مشاهده‌ی محرومیت‌های اساسی و فراوان در این منطقه (از جمله محرومیت‌های آموزشی)، جمعیت را بر آن داشت تا برای هزینه‌کرد کمک‌های مردمی به دنبال توسعه‌ی پایدار در این منطقه از طریق گسترش فضاهای آموزشی باشد. در همین راستا پس از بررسی‌های انجام شده در محل، تفاهم‌نامه‌ی ساخت این دو مدرسه در مناطق محروم جنوب استان کرمان با موسسه‌ی مهرگیتی منعقد شد. مبلغ تعهد جمعیت امام علی در این قرارداد ۱۷/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال (یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان) می‌باشد.

 

مناطق محروم جنوب کرمان


امضای تفاهم‌نامه‌ی ساخت ۱۶ مدرسه در مناطق روستایی استان خوزستان :

 این قرارداد همکاری مشترک بین جمعیت امام علی و  موسسه‌ مهر گیتی است.

این مدارس به صورت پیش‌ساخته در روستاهای با جمعیت پایین و به جای مدارس سنگی، ساخته خواهد شد. مبلغ تعهد جمعیت امام علی (ع) در این پروژه از محل کمک‌های مردمی به جمعیت در جریان سیل سال گذشته در استان خوزستان تامین می‌گردد.

مناطق روستایی استان خوزستان

 

 

۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *