نامه سرگشاده جمعیت امام علی(ع) به ریاست قوه قضاییه در خصوص انحلال جمعیت امام علی (ع)

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر رئیسی
ریاست محترم قوه قضائیه
با تقدیم سلام و احترام
احتراما به استحضار می‌رساند وزارت کشور در تاریخ 24/9/1399 دادخواستی را با خواسته‌ی «انحلال جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع)» تقدیم مرجع قضایی کرده است که با نظر به برگزاری اولین جلسه‌ی رسیدگی به این دادخواست در تاریخ 12/12/1399 مستدعی است ترتیباتی فراهم فرمایید که اصول قانون اساسی، مبانی دادرسی منصفانه و مفاد سند امنیت قضایی و دستورالعمل ارزیابی اتقان آراء قضایی به طور کامل و در حد اعلای خود در این دادرسی رعایت و لحاظ شود. با توجه به این که خوانده‌ی این دعوا یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های مردم‌نهاد ایران با بیش از بیست سال سابقه‌ی فعالیت گسترده، ده هزار عضو داوطلب، شش هزارکودک تحت پوشش و هفتصد زن سرپرست خانوار مورد حمایت است، هر گونه خطا در دادرسی یا شبهه در رسیدگی به ادله و ادعاهای طرفین دعوا، نه تنها اشخاصی را که مستقیما با جمعیت امام علی (ع) در ارتباطند متضرر می‌کند، بلکه آسیب جبران‌ناپذیری به جامعه‌ی مدنی و سرمایه‌ی اجتماعی تک‌تک فعالان داوطلبی که در سراسر کشور به مصاف آسیب‌های اجتماعی رفته‌اند وارد می‌کند. از این رو شایسته است این دادخواست در چارچوب موازین قانونی با شفافیت کامل در برابر دیدگان تمام شهروندان ایرانی -که همه‌ی آن‌ها به نحوی در این دعوا ذی‌نفعند- مورد رسیدگی قرار گرفته و تاثیر تصمیمات دادگاه بر اشخاص بی‌شماری که مستقیما یا باواسطه با آن در ارتباطند مورد تدقیق قرار گیرد.
علاوه بر این، با توجه به سابقه‌ی فعالیت‌های جمعیت امام علی (ع) در حوزه‌های متنوعی که بسیاری از آن‌ها ارتباط وثیقی با شرح وظایف دستگاه قضایی از جمله پیشگیری از جرم دارد و نظر به این که در دادخواست وزارت کشور تلویحا ادعا شده است که این سازمان مردم‌نهاد از اهداف خود منحرف شده و توانایی خود را برای انجام کارویژه‌های مثبت خود از دست داده است، از حضرتعالی دعوت می‌کنیم گروهی از متخصصین را برای ارزیابی فعالیت‌های این سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های مرتبط با دستگاه قضایی تشکیل دهید. جمعیت امام علی (ع) در طول سال‌های فعالیت خود علاوه بر حضور مستمر در محلات بزه‌خیر و آسیب‌دیده در قالب مراکزی تحت عنوان «خانه ایرانی» و حمایت از کودکان و خانواده های بی‌شمار به شیوه‌های مختلف، با برگزاری مسابقات ورزشی سراسری مانند «لیگ فوتبال پرشین»، سمینارهای گسترده‌ی دانشگاهی مانند «سمینار کودک‌آزاری در محلات حاشیه‌نشین و سکونت‌گاه‌های غیررسمی» و پیمایش‌های سراسری، از تمام ظرفیت نیروهای داوطلب خود برای پیشگیری از وقوع جرم و ریشه‌یابی و بازنمایی صحیح آسیب‌های اجتماعی استفاده کرده است. همچنین گروه‌های تخصصی مددکاری، روانشناسی و حقوقی جمعیت امام علی (ع) به صورت مصداقی در کانون‌های آسیب و بزه‌دیدگی مداخله می‌کنند که انجام اقدامات ترمیمی در ده‌ها مورد از قتل‌های انجام شده توسط اشخاص زیر 18 سال و ایجاد مصالحه میان اولیاءدم و کودکان معارض قانون، از جمله‌ی این اقدامات است.
از این رو از حضرت‌عالی درخواست می‌گردد وظیفه‌ی بررسی اقدامات متعدد و متنوع انجام شده توسط این سازمان مردم‌نهاد را به گروهی از کارشناسان معتمد و مستقل واگذار نمایید تا مشخص گردد این سازمان مردم‌نهاد دارای چه جایگاهی در جامعه‌ی مدنی ایران است و هرگونه آسیب به آن، کشورمان را ازچه کارکردها و منافعی محروم می‌کند. امید می‌رود با چنین اقدامی، میزان اعتبار و خطر ادعاهای نامهربانانه‌ای که گاه و بی‌گاه در مراجع قضایی علیه این سازمان مردم‌نهاد مطرح می‌شود مشخص گردد.

۲۰ پاسخ
 1. ناشناس
  ناشناس says:

  جناب آقای دکتر رئیسی
  ریاست محترم قوه قضائیه
  با تقدیم سلام و احترام
  از حضرت‌عالی درخواست می‌گردد وظیفه‌ی بررسی اقدامات متعدد و متنوع انجام شده توسط این سازمان مردم‌نهاد را به گروهی از کارشناسان معتمد و مستقل واگذار نمایید تا مشخص گردد این سازمان مردم‌نهاد دارای چه جایگاهی در جامعه‌ی مدنی ایران است و هرگونه آسیب به آن، کشورمان را ازچه کارکردها و منافعی محروم می‌کند. امید می‌رود با چنین اقدامی، میزان اعتبار و خطر ادعاهای نامهربانانه‌ای که گاه و بی‌گاه در مراجع قضایی علیه این سازمان مردم‌نهاد مطرح می‌شود مشخص گردد.

  پاسخ
 2. مجتبی پوینده
  مجتبی پوینده says:

  فعالیت یک ngo در راستای محرومیت زدایی هرچه باشد تلاشی است که با فعالیت شبانه روزی به دست امده و بسیار ناشایست است اعتماد ایجاد شده در عموم این چنین فرمایشی و دستوری مورد بی مهری قرار گیرد.

  پاسخ
 3. نلی محجوب
  نلی محجوب says:

  لطفا اجازه بدهید ما هم به عنوان شهروند بتوانیم با همراهی جمعیت کاری برای بچه‌های این سرزمین انجام بدهیم، لطفا اجازه بدهید جمعیت برقرار بماند تا شهر و شهروندانش از وجود یک جمعیت مردم‌نهاد بهره ببرند.
  جوان‌هایی خالص و مخلص که از دل و جان زحمت می‌کشند.

  پاسخ
 4. علی سرور
  علی سرور says:

  فعالیت و خدمات این انجمن مردم نهاد واضح و شفاف است و کمک به قشر ضعیف و بزه کار از اصول ثابت شده این جمعیت است….لطفا حمایت کنید
  تشکر

  پاسخ
 5. سیده نسیم حسینی خواه
  سیده نسیم حسینی خواه says:

  ابه چه دلیلی
  مگر بودجه دولتی میگیرن
  اصلا به دولت چه ربطی داره

  پاسخ
 6. امیرحسین مذنبی
  امیرحسین مذنبی says:

  از عدم انحلال و پشتیبانی از این جمعیت حمایت میکنم

  پاسخ
 7. ناشناس
  ناشناس says:

  خواهان ادامه ی فعالیت جمعیت امام علی و ارائه خدمات و حمایت آنها به اقشار محروم هستم.

  پاسخ
 8. زهرا علوی
  زهرا علوی says:

  دادرسی جمعیت امام علی دادرسی تمام مدد جویان آن است وباید حقوق آنان نیز رعایت شود.

  پاسخ
 9. ناشناس
  ناشناس says:

  این نامه بسیار طولانی ست و در وقت و حوصله ی هیچ سازمانی نمیگنجه ،چون اونا زمان نمیذارن واسه اینجور کارها ،باید اصل مطلب رو شفاف و در متن کوتاه که لپ کلام رو برسونه ،، ضمن اینکه نظرم اینه این قوه هم باوزارت کشور همکاری بیشتری میکنه تا شما

  پاسخ
 10. شفیع نعیمایی
  شفیع نعیمایی says:

  جمعیت امام علی (ع) از نیکوکارترین سازمان های مردم نهاد کشور است که در کمک به افراد نیازمند در تمام مناطق و در همه‌ی زمان‌ها پیشقدم بوده است. بدینوسیله حمایت کامل خود را از این نهاد پاک و نیک‌سرشت اعلام می‌دارم و خواستار تداوم حضور و فعالیت این جمعیت و سایر گروه‌های مشابه در سطح کشور هستم. لطفا به این نهادها کمک کنید و اگرنه لطفا جلوی راهشان ستگ اندازی نکنید. متشکرم

  پاسخ
 11. مرجان
  مرجان says:

  این مجموعه کاملا مردم نهاد میباشد و مجموعه ای مهربانی و کمک به کودکان و محروم است در راستای اهداف کشور خوبمون جمهوری اسلامی ایران می باشد. ❤️

  پاسخ

تعقیب

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  Want to join the discussion?
  Feel free to contribute!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *